تعطیلات تابستان و 7 کاری که در این مدت می توانید انجام دهید

تعطیلات تابستان و ۷ کاری که در این مدت می توانید انجام دهید

تعطیلات تابستان ، با پایان ترم نیمسال دوم و شروع تعطیلات تابستان دانشجویان به این فکر می افتند که در این ایام چه کارهایی انجام دهند و در ضمن به دنبال پیشزفت نیز هستند و می خواهند اول مهر که به دانشگاه باز می گردند علاوه بر خاطرات شیرین این حس را نیز نداشته باشند که از وقت خود استفاده لازم را نبرده و سایر دوستانشان از آن ها پیشی گرفته اند.

در اینجا به معرفی کارهایی که می تواند یک تابستان دانشجویی شیرین و پربار را به ما هدیه دهد می پردازیم.

موفقیت در امتحانات – ۱۰ نکته طلایی برای موفقیت در امتحانات پایان‌ترم

1- استراحت کنید و آماده برنامه ریزی شوید

پس از گذراندن یک سال تحصیلی با شرایط سخت و یادگیری آنلاین ، باتری های شما نیاز به شارژ مجدد دارند . اطمینان حاصل کنید که به مقدار کافی می خوابید و هرگونه استرسی را که در طی چند ماه گذشته تحمل کرده اید ، از خود رها کنید.

هنگامی که احساس می کنید دوباره انرژی می گیرید، وقت آن است که برنامه ریزی کنید. تعطیلات تابستان می تواند زمان مناسبی برای توسعه مهارت های جدید و پیشی گرفتن از همسالان خود برای شغل های رویایی شما باشد.

بهترین راه برای شروع این است که علایق و اهداف خود را مرور و یادداشت کنید و به مسیر مناسب برای تحقق آن فکر کنید.

 

2- آموختن یک مهارت کاربردی مرتبط با رشته تحصیلی

به دنبال کاربردهای رشته تحصیلی خود در بازار و صنعت بگردید. سپس یکی را که بیشتر می پسندید و در زمان نسبتاً کمی می شود بر آن مسلط شد را انتخاب کنید.

 

3- مسافرت و تفریح را فراموش نکنید

هیچ چیز مثل مسافرت رفتن و ترک محلی که مدت زیادی هست که در آن مانده اید نمی تواند ذهن شما را از وابستگی ها رها کرده و به شما آزادی عمل و انرژی بیشتری بدهد.

 

4- بر روی رزومه خود کار کنید

تعطیلات تابستانی زمان مناسبی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خود و تقویت مهارت های شما است – به جای نشستن در خانه ، CV خود را به روز کنید ، از منطقه راحتی خود خارج شوید و شبکه سازی ارتباطات خود را شروع کنید و با اطمینان خاطر ترم جدید را شروع کنید.

 

5- گرفتن ترم تابستانه

شرکت در ترم تابستانه شاید برای همه مناسب نباشد. قبل از ثبت نام و انتخاب واحد حتما یکبار دیگر تمام جنبه های آن را مرور کنید.

 

6- یادگیری زبان انگلیسی (یا زبان دیگر)

در هر رشته تحصیلی که هستید با تقویت زبان خود می توانید به بهترین فرد آن رشته تبدیل شوید.  تابستان یک فرصت بی نظیر است که بدون دغدغه به مطالعه زبان بپردازید و با مطالعه مقالات روز دنیا اطلاعات خود را آپدیت کنید.

 

7- ورزش کنید

دیگر هیچ بهانه ای قابل قبول نیست، از همین امروز در یک باشگاه ثبت نام کنید و یا در مکان های عمومی به پیاده روی بپردازید.

 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *