جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401

جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401

جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401

مهلت ثبت‌ نام در سی امین دوره جشنواره دانشجوی نمونه تا 6 آبان ماه 1401 تمدید شد.

جشنواره دانشجوی نمونه کشوری هر ساله با همکاری دو وزارتخانه بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و علوم، تحقیقات و فناوری و با همکاری معاونت های فرهنگی و دانشجویی دانشگاه های سراسر کشور، با هدف ایجاد انگیزه بین دانشجویان در راستای فعالیت های علمی-پژوهشی، آموزشی، فرهنگی و فناوری های جدید و همچنین شناسایی استعدادها و حمایت از فعالیت های دانشجویان، برگزار می شود.

دانشجوی نمونه به فردی گفته می شود که از نظر علمی که شامل فعالیت های آموزشی و پژوهشی می شود، از نظر اجتماعی، فرهنگی که شامل فعالیت های ایثارگری، قرآنی و… می شود و شئونات دانشجویی که شامل رعایت ضوابط و مقررات، رفتار، اخلاق، مسئولیت پذیری، اعتقادات دینی و مذهبی می شود، در رتبه بالاتری نسبت به دانشجویان دیگر باشد.

تمامی دانشجویان دانشگاه ‌های دولتی، غیر انتفاعی و پژوهشگاه‌ های تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین دانشگاه‌ های پیام نور، دانشگاه آزاد اسلامی و دانشگاه فرهنگیان می‌ توانند با مراجعه به “سامانه سجاد” به نشانی اینترنتی  https://portal.saorg.ir و دانشجویان دانشگاه های علوم پزشکی با مراجعه به سایت https://nemooneh.behdasht.gov.ir/login نسبت به ارسال مدارک و ثبت نام در این جشنواره اقدام نمایند.

برای ثبت نام در جشنواره ملی دانشجوی نمونه سال تحصیلی 1401، در صورتی که از قبل در سامانه سجاد ثبت نام کرده اید، می توانید وارد سامانه شوید و در منوی “جشنواره دانشجوی نمونه” اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

در صورتی که از قبل در سامانه سجاد ثبت نام نکرده اید برای ثبت نام در جشنواره ملی دانشجوی نمونه ابتدا باید ثبت نام و تکمیل پروفایل خود را در سامانه سجاد انجام دهید.

شرایط ثبت نام جشنواره ملی دانشجوی نمونه ۱۴۰۱

  • دانشجویانی می توانند در جشنواره ملی دانشجوی نمونه ثبت نام کنند که حداقل یک نیمسال تحصیلی را در دوره کارشناسی با معدل کل حداقل 16، در مقطع کارشناسی ارشد با معدل کل حداقل 17 و در مقطع دکتری تخصصی با معدل کل حداقل 17 و دکتری تخصصی بالینی با معدل 15 تحصیل کرده باشند و همچنین دانشجویانی که تا پایان شهریور ماه هر سال دانش آموخته می شوند، می توانند در همان سال در این رقابت شرکت کنند.
  • کسب حداقل معدل برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در یک مقطع پیشین نیز الزامی است. برای مثال مقطع کارشناسی برای دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد.
  • دانشجویان پس از طی چهار نیمسال (در مقطع کارشناسی)، دو نیمسال (در مقطع کارشناسی ارشد)، 2 سال (در مقطع دکتری تخصصی و پس از آزمون جامع دکتری) می توانند در جشنواره ملی دانشجوی نمونه شرکت نمایند.
  • کسب حداقل امتیازات آزمون زبان برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی الزامی می باشد.
  • هر دانشجو در هر مقطع تنها یک بار می تواند به عنوان دانشجوی نمونه کشوری انتخاب شود.
  • شرط سنی شرکت در جشنواره ملی دانشجوی نمونه حداکثر 40 سال می باشد.
  • کسب حداقل امتیاز از بخش های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی – اجتماعی و شئون دانشجویی برای شرکت در این رقابت الزامی است.
  • دانشجویان دارای سابقه محکومیت قطعی انضباطی و یا مراجع قانونی ذیربط در مقطع مربوطه امکان شرکت در این رقابت را در همان مقطع تحصیلی ندارند.

دانشجویان بین المللی

امکان ثبت نام دانشجویان بین المللی از طریق سامانه به آدرس portal.saorg.ir همانند دانشجویان ایرانی فراهم شده است.

معدل مدرک مقطع قبلی صادره از کشور متبوع برای دانشجویان بین المللی به صورت معدل گیری سیستم آموزشی ایران، توسط دانشگاه معادلسازی شده و در فرآیند سامانه لحاظ می شود.

گواهی دوره آموزش زبان فارسی و سامفا در بخش مدرک آزمون زبان و یا امتیازات افزوده الصاق شود.

قابل ذکر است داوری این دوره از جشنواره نیز مانند سه سال گذشته بر اساس آیین نامه جشنواره دانشجوی نمونه مصوب مرداد 1398 انجام خواهد شد.

دانلود آیین نامه

دانلود شیوه نامه

دانلود الحاقیه


جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401 جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401 جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401 جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401 جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401 جشنواره دانشجوی نمونه کشوری 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *