ریاضی عمومی 1 و 2

ریاضی عمومی

ریاضی عمومی

ریاضی عمومی یکی از دروس پایه تمام رشته های دانشگاهی می باشد. این درس در رشته های مهندسی و علوم پایه از اهمیت بسزایی برخوردار است. معمولاً سرفصل های این درس در تمام رشته ها یکسان است و تغییرات جزئی دارد.

مهم ترین مباحثی که در این درس مطرح می گردد شامل : تئوری اعداد و مجموعه ها، دنباله ای حسابی و هندسی، مفهوم تابع، حد، مشتق، انتگرال و سری ها است.

یادگیری خوب این درس کمک زیادی در مسیرتحصیل به دانشجو می کند، زیرا درس های زیادی مانند فیزیک، ریاضی مهندسی، ریاضی فیزیک معادلات و دیفرانسیل، محاسبات عددی و … به آن وابسته هست و فرض را بر اینکه دانشجو مباحث اصلی این درس را به خاطر دارد می گذارد.

ریاضی عمومی در رشته های مهندسی به صورت 3 واحدی و در علوم پایه معمولا 4 واحدی در دونوبت به صورت ریاضی عمومی 1 و ریاضی عمومی 2 ارائه می گردد.

در ادامه به معرفی نمونه سوالات دانشگاه پیام نور می پردازیم. این نمونه سوالات می تواند به یاگیری عمیق و بهتر شما از این درس کمک کند.

علاوه بر دوره های بالا با جستجو در سایت از طرق کد درس و یا نام درس می توانید ده ها دوره دیگر مرتبط با درس مورد نظر خود را بیابید و با دانلود نمونه سوالات پیام نور و بررسی آن نمره بالاتری را کسب کنید.

جهت بازدید از فروشگاه سایت می توانید از لینک زیر استفاده کنید.

ورود به فروشگاه

 


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *