گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور در حوزه پژوهش و فناوری

گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور

گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور در حوزه پژوهش و فناوری

این اطلاعات در مراسم نکوداشت پژوهش دانشگاه پیام نور دی ماه 1401 ارائه شده است.

دانشگاه پیام نور میزبان ۳۴۵ هزار دانشجو است که ۸۵ درصد آنها در مقطع کارشناسی، ۱۴ درصد در مقطع کارشناسی ارشد و ۳ دهم درصد در مقطع دکترا هستند که در مجموع ۸۵ درصد دانشجویان این دانشگاه در حوزه علوم انسانی تحصیل می‌کنند.

دانشگاه پیام نور دارای ۳۵۸۴ نفر عضو هیات علمی است که از این تعداد ۱۲۷۵ نفر مربی، ۱۸۸ نفر استادیار، ۳۶۳ نفر دانشیار و ۶۵ نفر استاد تمام هستند.

در سال ۹۲، ۴۵۰۰ مقاله، طی سال‌های ۹۴ تا۹۹ به ازای هر سال ۵ هزار مقاله، در سال ۱۴۰۰، ۵ هزار و ۵۰۰ مقاله و در سال ۱۴۰۱ به دلیل محدودیت‌های کرونا و وضعیت مالی تا آذر ماه، ۲ هزار و ۲۸۴ مقاله توسط اعضای هیات علمی تولید شده است‌.

اعضای هیات علمی دانشگاه پیام نور تاکنون حدود ۵۰ هزار مقاله چاپ و منتشر کرده‌اند.

۲۹ نشریه موفق به اخذ مجوز از کمیسیون نشریات شده که از این تعداد ۲۴ نشریه در حوزه علوم انسانی، ۴ نشریه در حوزه علوم پایه و یک نشریه در حوزه علوم کشاورزی است.

۷ نشریه دانشگاه نیز موفق به اخذ رتبه الف و مابقی موفق به کسب رتبه ب شدند.

تاکنون ۲۹۵۲ عنوان کتاب در این مرکز چاپ شده و قرار است در اردیبهشت سال ۱۴۰۲ جشن چاپ سه هزار کتاب این دانشگاه برگزار می شود.

بر اساس رتبه‌بندی مؤسسه استنادی علوم و پایش علم و فناوری ISC، در سال ۱۴۰۱ دانشگاه پیام نور رتبه اول کشور در دانشگاه‌های زیرنظام را به خود اختصاص داده است.

بر اساس رتبه‌بندی وبومتریکس دانشگاه پیام نور در سال ۲۰۲۲ رتبه ۲۱، بر اساس رتبه‌بندی تایمز در سال ۲۰۲۲ رتبه ۶۵، بر اساس رتبه‌بندی سایماگو در سال ۲۰۲۲ رتبه ۱۵ و در رتبه‌بندی لایدن نیز رتبه ۲۲ را کسب کرده است.

همچنین دانشگاه پیام نور رتبه ۱۹ را در بین ۱۱۰ دانشگاه کشور از نظر H-INDEX (شاخص هرش ۹۷) بر پایه اطلاعات پایگاه وب آف ساینس از آن خود کرده است.

۳۶۵۰ آزمایشگاه و کارگاه در ۳۷۴ مرکز و واحد دانشگاه وجود دارد، تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه پیام نور را بسیار غنی و کامل است.

جهت آشنایی بیشتر با دانشگاه پیام نور می توانید مقالات زیر را مطالعه نمایید.


گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور گزارش فعالیت های دانشگاه پیام نور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *